Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Nadleśnictwo Mragowo na Jarmarku Świętego Mikołaja

Nadleśnictwo Mragowo na Jarmarku Świętego Mikołaja

Ach, co to był za festyn! 11. grudnia pod Mrągowskim Centrum Kultury odbył się Jarmark Świętego Mikołaja. Wszędzie stoiska pełne rękodzieła, pachnące wypiekami, z ciekawymi pomysłami na prezenty. Wśród nich znalazło się stoisko Nadleśnictwa Mrągowo z warsztatami pt. „Stroik z lasu”.

Każdy uczestnik mógł zrobić swój świąteczny stroik z naturalnych materiałów takich jak: gałązki świerkowe, pędy derenia, orzechy włoskie, plastry drewna jako bombki, szyszki różnego rodzaju, suszone pomarańcze z goździkami, a zamiast sztucznego śniegu użyto wiórków drewnianych. Do tego były papierowe ptaszki, czerwona rafia i czerwone wstążki na kokardy (bo Święta Bożego Narodzenia lubią kolor czerwony). Początkowe obawy uczestników przed wetknięciem pierwszych gałązek w gąbkę florystyczną szybko zamieniały się w dobrą zabawę, a przy stole warsztatowym panowała atmosfera współpracy i wesołości.

Podczas tworzenia stroików przemycaliśmy leśne opowieści. O zasadach zachowania się w lesie, o wyższości ekologicznej świerka i jodły nad sztuczną plastikową choinką, o zimowych zwyczajach zwierząt i wiele innych, które mamy nadzieję zostaną w pamięci słuchaczy.

Gdy stroik był gotowy, a uśmiech na twarzy wywołany, na dokładkę wręczaliśmy drewniane żetony, spośród których 10 wylosowało choinkę! O umówionej godzinie 14:00 pod Mrągowskim Centrum Kultury zjawił się Mikołaj i jako gość honorowy losował szczęśliwe numerki. Emocje niesamowite malujące się na twarzach zwycięzców sprawiły, że sami mogliśmy poczuć się jak Święty Mikołaj.

Jarmark za nami, Święta Bożego Narodzenia przed nami. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć wszystkim Wesołych Świąt!

Choinki będą sprzedawane w siedzibie Nadleśnictwa Mrągowo w dniach 20-23. grudnia w godzinach 10.00-14.00. Niech zapach naturalnej choinki zagości w Państwa domach i doda uroku w te świąteczne dni!