Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Cykl wykładów on-line z botaniki

Cykl wykładów on-line z botaniki

Z przyjemnością zapraszamy na pierwszy wykład online z cyklu „Rok Botaniki - z botaniką przez cały rok!” organizowany przez Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego.

Uchwałą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2022 został ogłoszony Rokiem Botaniki. Z tej okazji Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Polskim Towarzystwem Botanicznym zaprasza na cykl 12 webinariów o tematyce przyrodniczej pt. „Rok Botaniki - z botaniką przez cały rok!"

Celem wykładów jest zaprezentowanie najciekawszych zagadnień naukowych związanych z szeroko rozumianą botaniką. Ogólnodostępne i bezpłatne spotkania on-line będą odbywać się raz w miesiącu, w ciągu całego 2022 roku.

24 stycznia (poniedziałek) 2022 roku o godz. 18:00

 odbędzie się pierwsza prelekcja pt. Antarktyka – tam, gdzie pingwiny mówią „Dobranoc!”,

którą wygłosi dr hab. Halina Galera z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Podczas wykładu można będzie:

  • przyjrzeć się krajobrazom Antarktyki, zachwycających swym surowym pięknem;
  • poznać tamtejszą tundrę, składającą się z porostów i mszaków oraz dwu rodzimych gatunków roślin kwiatowych;

obejrzeć, poznać zwyczaje i... usłyszeć odgłosy wydawane przez zwierzęta Antarktyki - pingwiny, uchatki, foki i słonie morskie.

Prelegentka uczestniczyła w 39. Polskiej Wyprawie Antarktycznej na przełomie 2014 i 2015 roku. Przez pół roku mieszkała i pracowała w Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego.

Link do transmisji zostanie opublikowany w dniu wykładu na stronie https://www.uo.uw.edu.pl/aktualnosci/zaproszenie_cykl%20wyk%C5%82ad%C3%B3w