Wydawca treści
Obszary Chronionego Krajobrazu
Obszary chronionego krajobrazu to tereny chronione ze względu na wyróżniający się krajobraz o zróżnicowanych ekosystemach, wartościowe ze względu na możliwość zaspokajania potrzeb związanych z turystyką i wypoczynkiem lub pełnioną funkcją korytarzy ekologicznych.
W zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Mrągowo znajduje się 5 obszarów chronionego krajobraz.
Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Rzeki Guber o powierzchni 14 363,8 ha, położony na terenie powiatów Bartoszyce, Kętrzyn, Giżycko i Olsztyn, w gminach Sępopol, miasto Sępopol, Korsze, Barciany, Bisztynek, Kętrzyn, miasto Kętrzyn, Reszel, Ryn i Kolno.
Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Symsarny o powierzchni 19 329,8 ha, położony na terenie powiatów Lidzbark Warmiński i Olsztyn, w gminach Lidzbark Warmiński, Kiwity, Kolno, Jeziorany, miasto Jeziorany i Biskupiec.
Obszar Chronionego Krajobrazu Jezior Legińsko-Mrągowskich o powierzchni 20 615,9 ha, położony na terenie powiatów Kętrzyn, Mrągowo i Olsztyn, w gminach Reszel, Mrągowo, miasto Mrągowo, Sorkwity, Kolno i Biskupiec.
Obszaru Chronionego Krajobrazu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich o powierzchni 85 527,0 ha, położony na terenie powiatów Węgorzewo, Giżycko, Mrągowo i Pisz, w gminach Węgorzewo, miasto Węgorzewo, Giżycko, miasto Giżycko, Ryn i miasto Ryn.
Obszary Chronionego Krajobrazu Otuliny Mazurskiego Parku Krajobrazowego - Zachód o powierzchni 7 381,0 ha, położony na terenie powiatu Mrągowo, w gminach Mrągowo, Mikołajki i Piecki.
Najnowsze aktualności
Konkurs plastyczny „Dary Lasu” rozstrzygnięty!
Konkurs plastyczny „Dary Lasu” rozstrzygnięty!
Konkurs plastyczny „Dary Lasu" rozstrzygnięty!
Bardzo cieszymy się, że w konkursie plastycznym „Dary lasu" wzięło udział ponad 70 uczniów z 10 szkół. Młodzi plastycy, których z dumą możemy nazwać przyrodnikami w swoich pracach wykorzystali jesienne dary lasu. Prace były pełne pomysłów, kolorowe i wyjątkowo estetycznie wykonane.
Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Mimo to postanowiło przyznać następujące nagrody:
KATEGORIA 0 – III
I MIEJSCE Maria Kuś (ZS nr 1 Mrągowo, pod opieką P. E.Chojnowskiej)
Stanisław Gądek (SP w Węgoju, pod opieką A.Watros)
II MIEJSCE Kacper Pączkowski (SP w Węgoju, pod opieką A.Watros)
III MIEJSCE Oliwia Matusiak ( SP w Szestnie, pod opieką E. Włodarczyk)
WYRÓŻNIENIA Paweł Smoliński (SP w Węgoju, pod opieką A.Watros)
Miłosz Szymański (SP w Warpunach, pod opieką I. Świder)
Julia Siegmund (SP w Marcinkowie, H. Całka)
KATEGORIA IV – VI
I MIEJSCE Urszula Myller ( SP w Kolnie, filia w Bęsi, pod opieką A. Jachura)
II MIEJSCE Sebastian Grabowski ( SP w Węgoju, pod opieką A. Watros)
III MIEJSCE Weronika Nowak ( ZS nr 4 w Mrągowie, pod opieką L. Gosiewskiej)
WYRÓŻNIENIA Paulina Rak (SP w Węgoju, pod opieką A. Watros)
Alicja Węglewska (ZS nr 1 w Mrągowie, pod opieką B.Pyrczak)
Jury postanowiło wyróżnić najmłodszych uczestników konkursu: Jakuba Tocewicza (SP w Marcinkowie, pod opieką E.Sańko) oraz Maję Gregorewicz (ZS nr 1 w Mrągowie, pod opieką I.Olender).
Wszystkich nagrodzonych wraz z opiekunami zapraszamy 3 listopada br na godzinę 12.00 na uroczyste rozdanie nagród do siedziby Nadleśnictwa Mrągowo (ul. Warszawska 49, 11-700 Mrągowo).