Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Zima u kresu, chodźmy do lasu!

Zima u kresu, chodźmy do lasu!

Po ciężkim okresie kolejnej fali koronawirusa, który nie ominął również pracowników Nadleśnictwa,  powoli wracamy do porządku dziennego, w tym również do edukacji leśnej.

Nadleśnictwo Mrągowo zaprasza do udziału w zajęciach edukacyjnych, które są prowadzone przez Lasy Państwowe od przeszło 20 lat. Edukacja leśna prowadzona jest przez pracowników nadleśnictwa posiadających wykształcenie leśne lub przyrodnicze, dzięki czemu można z pierwszej ręki usłyszeć opowieści leśne, zagłębić się w interesujący nas temat przyrodniczy, jak również uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania z zakresu gospodarki leśnej.

Zajęcia skierowane są do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Najchętniej prowadzimy je w terenie, gdzie każdy leśnik czuje się jak ryba w wodzie. Wykorzystujemy do tego ścieżki edukacyjne, wiaty, izby edukacyjne w Borowie i w Mrągowie w siedzibie nadleśnictwa oraz na szkółce leśnej. Istnieje również możliwość zaproszenia nas do swojej placówki: przedszkola, szkoły podstawowej, szkoły średniej czy ośrodka. Należy tylko wcześniej zadzwonić do nas i umówić się na konkretny termin i temat zajęć.

Przedstawiamy też zdjęcia z zajęć, które udało się zorganizować w okresie ferii zimowych.

Zapraszamy!