Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

ŁĄCZĄ NAS DRZEWA

ŁĄCZĄ NAS DRZEWA

Dnia 26 maja w Nadleśnictwie Mrągowo odbyła się kolejna akcja „Łączą nas drzewa”, która została zainicjowana przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce poprowadzoną przez Ojca Aleksandra Jacyniaka. Wszyscy goście: Minister Edward Siarka, pełnomocnik rządu ds. łowiectwa i leśnictwa, posłowie Iwona Arent i Jerzy Małecki, senator Małgorzata Kopiczko, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, kilkunastu samorządowców z Warmii i Mazur oraz szefowie instytucji, z którymi na co dzień współpracują leśnicy wraz z Adamem Roczniakiem Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie najpierw posadzili „niezwykłe  lipy”, które został wyhodowane z nasion pobłogosławionych przez Papieża Franciszka w 2017 roku podczas pielgrzymki olsztyńskich leśników do Watykanu. Następnie posadzono ponad 2000 sztuk sadzonek dęba szypułkowego pochodzącego z naszej szkółki leśnej.

 

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. To dzięki ich pracy w Polsce przebywa lasów. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni kraju. Jesteśmy w czołówce państwa europejskich pod względem wielkości obszarów leśnych. Do 2050 roku lesistość w naszym kraju wzrośnie do 33 procent.